موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی به شیوه ارف

کارل ارف موسیقی دان برجسته ای است که روش ارف را برای آموزش موسیقی کودک ابداع کرده است. او تأکید فراوان بر روی خلاقیت و بداهه پردازی داشت و هدف اولیه و مقدماتی موسیقی را پرورش خلاقیت و کشف توانایی های بالقوه کودکان می دانست. از ویژگی های مهم روش ارف، کاربردهای درمانی آن است. تأکید بر ریتم و هماهنگی گفتار، تأکید بر حرکات بدنی و نواختن ساز، خواندن سرود و آواز از جمله هدف های مورد توجه در این روش است.

در روش ارف برای آموزش ریتم به کودکان، از موقعیت های آشنا و مأنوس مثل اسامی حیوانات، گل ها و اسامی خود بچه ها استفاده می شود. عناصر موسیقی کارل ارف از شیوه هایی كه پيش از وی استفاده می شد کامل تر است. او غالباً از ترانه ها و ملودی هایی استفاده می كرد که بر اساس آوازها و ترانه های محلی و رایج ملل مختلف شکل گرفته بود. از آن جا که گردش ملودی در ترانه های محلی در گام های پنج تایی صورت می گیرد، وی تمرینات و آهنگ های مخصوص کودکان را در این گام ها تنظیم نموده و معتقد بود که گردش های ملودیک در چنین گام هایی، برای کودکان خوشایندتر است.

کارل ارف نه تنها در زمینه تدریس روش های آموزشی برای کودکان تلاشی فراوان کرد بلکه در زمینه ساختن سازهای مناسب برای کودکان نیز موفقیت هایی داشت. او سازهایی ساخت که بعدها به نام سازهای ارف نام گذاری شد. سازهای مورد استفاده در این آموزش عبارتند از:
بلز – زای لوفون – متالوفون – مثلث – طبل – فلوت ریکوردر

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس

آرياشهر، فلكه اول، گلناز 10، خیابان11، پلاك 19، طبقه 2، واحد 7

تلفن تماس

02144975388

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه : 9:00 - 17:30 پنجشنبه ها: 09:00 - 13:30

ایمیل

info@dr-pakhosrotash.com